KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052248
nr 1405 2248
Sigrid de Rougemont-Wahlström
(1888-1984), Sverige
Oljemålning, Riddarholmskyrkan. Signerad. Olja på duk, 60x49, yttermått inklusive ram: 66x55 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:37:17
21/6 18:13:44
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Sigrid de Rougemont-Wahlström
Läs mer om Sigrid de Rougemont-Wahlström